Niektóre akcesoria medyczne są niezbędnym elementem wyposażenia osoby niepełnosprawnej oraz tej, która odbywa rehabilitację po chorobie lub urazie. Jednym z pojawiających się pytań może być więc to, czy wypożyczenie wózka inwalidzkiego z wypożyczalni będzie dobrym pomysłem, czy lepiej zakupić własny sprzęt. W artykule przedstawimy, dlaczego warto go wypożyczyć oraz podpowiemy, gdzie można to zrobić. Zapraszamy do lektury!

Przede wszystkim warto wiedzieć, że wypożyczenie sprzętu może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują jedynie czasowego wsparcia albo czekają na dofinansowanie z NFZ lub PFRON na zakup własnego wyposażenia. Wypożyczalnia wózków inwalidzkich to miejsce, w którym możesz liczyć na przystępne ceny, dzięki czemu obciążenie dla Twojego budżetu będzie mniej odczuwalne.

Dlaczego warto wypożyczyć wózek inwalidzki?

Choć już wiesz, że przystępna cena może zachęcać do tego, aby wypożyczyć sprzęt, warto poznać więcej zalet takiego rozwiązania. Wśród nich wymieniamy np. możliwość dobrania sprzętu, który najlepiej spełnia Twoje wymagania w danym momencie. Taka elastyczność w doborze modeli do wypożyczenia zapewnia dużą wygodę. Poza tym, gdy osiągniesz sprawność i mobilność, wystarczy, że zwrócisz sprzęt do wypożyczalni. W takim przypadku nie musisz przejmować się jego sprzedażą lub wyborem odpowiedniego miejsca do przechowywania. Kolejnym argumentem za tym, dlaczego warto wypożyczyć wózek inwalidzki, jest również możliwość przetestowania różnych modeli i łatwiejszy zakup tego właściwego w przyszłości.

Gdzie można wypożyczyć wózek inwalidzki?

Zapewne jednym z pytań, które sobie zadajesz, jest również to, gdzie można wypożyczyć wózek inwalidzki. Doskonałym miejscem jest nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego – IMED. To tutaj możesz liczyć na przystępne ceny, szeroki wybór modeli do wypożyczenia, a także na pomoc naszych specjalistów w doborze odpowiedniego sprzętu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zachęcamy także do kontaktu w razie dodatkowych pytań.