Produkty: Materace przeciwodleżynowe i piankowe

Wyświetlone 1-2 z 2.

Materace przeciwodleżynowe i piankowe

Materac antyodleżynowy jest nieocenionym wsparciem dla unieruchomionych osób leżących. Długotrwałe przebywanie w poziomej pozycji ciała w przypadku chorób, urazów lub podeszłego wieku zmniejsza krążenie, przyczyniając się do niedotlenienia tkanek. Jest to nie tylko niekomfortowe dla pacjenta, ale z biegiem czasu może prowadzić również do powstawania powikłań w formie odleżyn. Schorzenie to pogarsza stan unieruchomionego pacjenta, ale również często kończy się zakażeniami bakteryjnymi. Należy więc dołożyć wszelkich starań, aby temu zapobiec, stymulując krążenie oraz poprawiając ukrwienie tkanek. Wypożyczalnia IMED doskonale zna potrzeby swoich pacjentów, dlatego oferuje materace przeciwodleżynowe różnych typów. Chętnie pomożemy Ci wybrać właściwy sprzęt.

Materac przeciwodleżynowy – czy jest odpowiedni do łóżka rehabilitacyjnego?

Dobry materac do łóżka rehabilitacyjnego powinien posiadać budowę oraz technologię przeciwodleżynową. Dzięki temu długotrwale leżący pacjent ma zdecydowanie większe szanse powrotu do zdrowia lub w przypadku pacjentów paliatywnych – do komfortowego życia. Dostępne w naszej ofercie łóżka rehabilitacyjne są kompatybilne z różnymi typami materacy odleżynowych, co ułatwia prawidłowy dobór do potrzeb chorego.

Skuteczna walka z odleżynami u chorego – materac antyodleżynowy to podstawa

Materac odleżynowy stanowi produkt specjalnego przeznaczenia dla chorych długotrwale leżących. Jego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie powstawaniu odleżyn, które pojawiają się przy długotrwałym nacisku tkanek miękkich do kości. Specjalistyczne materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe umożliwiają równomierne rozmieszczenie siły nacisku ciała, a także cykliczną zmianę punktów podporowych, co zmniejsza nacisk oraz ułatwia dotlenianie tkanek miękkich. Proces ten jest niezwykle istotny, dlatego warto zadbać o zapewnienie choremu dostępu do profesjonalnego materaca. Odleżyny niosą ze sobą szereg groźnych powikłań, wpływających na ogólny stan pacjenta i jego samopoczucie. Głównym zagrożeniem są zakażenia bakteryjne rany, które w wielu przypadkach okazują się śmiertelne. Dobra profilaktyka stanowi więc podstawową metodę, aby tego uniknąć.

Rodzaje materaców przeciwodleżynowych

W naszej wypożyczalni znajdziesz zarówno materac antyodleżynowy o charakterze profilaktycznym do długotrwałego stosowania, jak i sprzęt leczniczy do użytku nieprzekraczającego 1 miesiąca. Różnią się one między sobą przede wszystkim kształtem oraz wielkością komór, które opadają i unoszą się, stymulując pracę tkanek ciała oraz poprawiając krążenie. Do leczenia krótkotrwałego zalecane są materace bąbelkowe oraz piankowe. Przy długotrwałym stosowaniu lub gdy doszło już do powstania odleżyn, najlepszym wyborem będzie materac rurowy

Poznaj naszą ofertą materacy antyodleżynowych. Gwarantujemy specjalistyczną pomoc w wyborze właściwego produktu oraz odpowiedź na najważniejsze pytania.

Projekt i wykonanie www.pcmagic.pl