Produkty: Łóżka rehabilitacyjne

Łóżka rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne jest niezbędnym elementem w codziennej opiece nad przewlekle chorą osobą niepełnosprawną. Ergonomiczny sprzęt często okazuje się również konieczny w okresie rekonwalescencji po poważnych urazach, operacjach ortopedycznych lub neurologicznych, a także udarach. Codzienna opieka nad chorym staje się zdecydowanie łatwiejsza, jeśli zdecydujesz się na dopasowane do potrzeb pacjenta oraz opiekunów bezpieczne łóżko rehabilitacyjne. Wypożyczalnia często stanowi dobre rozwiązanie, jeśli zakup nowego sprzętu nie jest konieczny lub stanowi zbyt duży wydatek.

Łóżka rehabilitacyjne w Warszawie – oferta

Firma IMED oferuje wynajem łóżek rehabilitacyjnych oraz niezbędnego sprzętu medycznego w Warszawie. Zapewnienie choremu podstawowych akcesoriów ułatwia powrót do zdrowia lub zwiększa jakość życia osób objętych opieką paliatywną. Zdajemy sobie sprawę, ile wysiłku kosztuje opieka nad chorym oraz długotrwała rehabilitacja, dlatego naszą misją jest ułatwienie Ci tego trudnego okresu. Rozwiązania wykorzystane w naszym sprzęcie sprawiają, że opieka nad chorym jest bezpieczna i komfortowa dla pacjenta. Wypożyczalnia IMED w Warszawie proponuje m.in. łóżko rehabilitacyjne z mechanicznym lub elektrycznym mechanizmem działania, o różnej wielkości i ilości segmentów oraz wszelkie pomocne akcesoria.

Rodzaje łóżek rehabilitacyjnych oferowanych przez naszą wypożyczalnię w Warszawie

Solidne i funkcjonalne łóżka rehabilitacyjne to sprzęt potrzebny zarówno w domach, gdzie przebywa osoba chora, jak i w placówkach medycznych, gdzie istotne są najwyższe standardy opieki. Istnieje kilka typów sprzętu, który wspiera opiekę nad pacjentem, a jednocześnie ułatwia jego codzienne funkcjonowanie, przyspieszając powrót do zdrowia lub zapewniając lepsze samopoczucie. Łóżka rehabilitacyjne elektryczne lub mechaniczne to dwa podstawowe modele, jakie oferuje nasza wypożyczalnia. Warszawa to lokalizacja, gdzie do potrzeb każdego pacjenta możemy dostosować wielkość łóżka i ilość segmentów, z których jest zbudowane, a także dobrać pomocne akcesoria, które ułatwiają opiekę nad chorym i rehabilitację.

Łóżko rehabilitacyjne elektryczne

Decydując się na zakup lub wypożyczenie, czeka Cię decyzja, jakie łóżka rehabilitacyjne będą najlepsze dla Twojego podopiecznego. Wynajem to dobre rozwiązanie, które pozwala przetestować mechanizm działania sprzętu oraz jego sterowanie. Łóżko elektryczne to jedno z najpraktyczniejszych rozwiązań ze względu na możliwość łatwej obsługi za pomocą przycisków lub pilota. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zmienić wysokość łóżka, ułożenie poszczególnych segmentów, a także unieść lub opuścić zagłówek. Łóżka rehabilitacyjne elektryczne polecane są zwłaszcza dla chorych po rozległych udarach mózgu, cierpiących na chorobę Alzheimera lub Parkinsona, a także w przebiegu innych schorzeń neurologicznych.

Istotną zaletą łóżka elektrycznego jest zwiększenie samodzielności pacjenta oraz odciążenie opiekunów w zmianie jego pozycji lub ułożenia. Dzięki sterowanym elektrycznie segmentom z mniejszym nakładem siły można też wykonać wszystkie czynności pielęgnacyjne, a także nakarmić pacjenta. Możliwość regulacji poszczególnych segmentów łóżka zwiększa też ergonomię pracy w czasie rehabilitacji, ćwiczeń i masażów, a także poprawia samopoczucie pacjenta, który może samodzielnie obsłużyć pilot z przyciskami.

Łóżka rehabilitacyjne kolumnowe

Łóżka kolumnowe różnią się pomiędzy sobą dostępnymi funkcjonalnościami. Jednak wszystkie oferują wysoki standard, ułatwiający pielęgnację i rehabilitację osób leżących. Co więcej, odciążają także opiekunów i rodziny osób chorych w codziennych czynnościach.

Wśród łóżek kolumnowych znajdziesz łóżka rehabilitacyjne sterowane pilotem przeznaczone do opieki długo lub krótkoterminowej. Elektryczne łóżko kolumnowe doskonale sprawdzi się także na oddziale szpitalnym oraz w domu seniora, ponieważ umożliwia dostosowanie do niego aparatury pomiarowej lub obrazowej, a także łatwość utrzymania go w czystości.

Łóżka rehabilitacyjne kolumnowe uznawane są za sprzęt o największej stabilności oraz solidnej i wytrzymałej konstrukcji, czego gwarancję daje nasza wypożyczalnia. Jeśli połączymy te cechy z możliwością odpowiedniej regulacji, uzyskamy produkt w pełni spełniający oczekiwania pacjentów. Łóżka szpitalne kolumnowe są również doskonałym wyborem, kiedy istnieje możliwość pozostawienia ich w stałym, wygodnym dla podopiecznego ułożeniu, które nie będzie wymagało częstej manipulacji nad poszczególnymi segmentami.

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego – zalety rozwiązania

Łóżka rehabilitacyjne na wynajem mają szereg zalet, co potwierdzają nasi specjaliści z wypożyczalni IMED Warszawa. Decydując się na to rozwiązanie masz przede wszystkim pewność, że sprzęt został dokładnie sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa i funkcjonalności. Istotne są również same koszty użytkowania. Najkorzystniejszym rozwiązanie jest wynajem łóżka medycznego, które będzie Ci potrzebne przez określony czas. Wówczas koszty wypożyczenia będą zdecydowanie niższe niż zakup nowego sprzętu, a zakupione łóżko nie stanie się kolejnym zbędnym przedmiotem w domu. Skorzystanie z oferty wypożyczalni ma również tę zaletę, że możesz w pełni skupić się na opiece nad chorym, ponieważ kwestia konserwacji i serwisu sprzętu pozostaje po stronie wynajmującego. Rozwiązanie to pozwala więc zredukować koszty własne w przypadku awarii lub niewłaściwego działania systemów regulacyjnych.

Wśród zalet wypożyczalni sprzętu medycznego nie sposób nie wymienić również profesjonalnego wsparcia, jakim otaczamy swoich Klientów podczas wyboru właściwego łóżka medycznego. Nasi specjaliści doskonale znają dostępny sprzęt, dzięki czemu pomogą w doborze idealnego modelu. Oprócz właściwego łóżka pomożemy też w wyborze niezbędnych dodatków, takich jak np. uchwyt do podciągania lub barierki, tak aby opieka nad pacjentem była komfortowa i bezpieczna.

Dla wielu naszych Klientów istotnym problemem jest sama kwestia transportu łóżka rehabilitacyjnego oraz jego właściwa instalacja w miejscu docelowym. Decydując się na usługi wypożyczalni IMED w Warszawie, nie musisz się o to martwić. Sami dowozimy sprzęt we wskazane miejsce oraz wykonujemy profesjonalny montaż, aby korzystanie ze sprzętu było w pełni bezpieczne dla pacjenta. Nie trzeba się też martwić sposobem obsługi łóżka, ponieważ nasi serwisanci wszystko dokładnie wyjaśnią.

Cena nowego łóżka rehabilitacyjnego a wypożyczenia

Potrzeba posiadania we własnym domu łóżka rehabilitacyjnego dla pacjenta sprawia, że zastanawiasz się nad właściwą opcją. Już na wstępie warto więc ustalić czas, na jaki sprzęt medyczny będzie Ci potrzebny. Łóżka rehabilitacyjne na wynajem w IMED Warszawa będą doskonałym wyborem, jeśli ze sprzętu rehabilitacyjnego będziesz korzystać przez kilka miesięcy. W wypożyczalni zapłacisz za czas, w którym korzystasz  łóżka medycznego. Miesięczny koszt wynajmu to około 100 zł.

Jeśli natomiast czeka Cię długotrwała opieka nad chorym, to rozsądniejszym oraz tańszym wyborem będzie zakup łóżka na własne potrzeby. Ceny tego typu sprzętu zaczynają się już od około 2300 zł. Jednak kwota ta wzrasta wraz z funkcjonalnością danego modelu.

Dofinansowanie do łóżka rehabilitacyjnego

Koszty zakupu nowego sprzętu mogą się znacznie obniżyć, jeśli postarasz się o dofinansowanie łóżka rehabilitacyjnego. Warto jednak pamiętać, że na tego typu sprzęt nie przysługuje Ci refundacja z NFZ. Wsparcia należy więc szukać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) lub w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (MOPS). W ramach NFZ możesz natomiast uzyskać dofinansowanie materaca przeciwodleżynowego.

Projekt i wykonanie www.pcmagic.pl