Niepełnosprawność ruchowa to niejedyna sytuacja, gdy potrzebna jest pomoc w postaci wózka inwalidzkiego. Czasem wystarczy nagła, ciężka kontuzja, by Cię skutecznie unieruchomić. Co wtedy? Musisz wybrać odpowiedni model, który pozwoli Ci się poruszać podczas rekonwalescencji. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Przeczytaj poniższy artykuł.

Większość osób, które przechodzą rehabilitację po urazie, ma sprawne ramiona. W ich przypadku doskonale sprawdzi się tradycyjny wózek inwalidzki. By się nim poruszać, musisz samodzielnie odpychać się rękami od kół.

Warto zaznaczyć, że właśnie taki znajduje się w ofercie naszej wypożyczalni. Udostępniamy też modele dziecięce dla wszystkich maluchów, które potrzebują dojść do siebie po wypadku.

Na co dokładnie zwrócić uwagę?

Jeśli potrzebujesz wózka inwalidzkiego na kilka miesięcy lub dłużej, musisz go dobrać do swoich potrzeb. Warto zwrócić uwagę na poniższe parametry, jeśli chcesz wybrać dopasowany model:

  • siedzisko i oparcie – czy jest wyprofilowane i ma regulację wysokości?
  • rączki – mogą przymocowane do pojazdu lub, podobnie jak siedzenie, regulowane (w tym chowane). Służą jako dodatkowa pomoc dla opiekuna, dlatego przydadzą się, gdy poszkodowana osoba nie może się nim samodzielnie poruszać;
  • małe koła – ich obecność sprawia, że można łatwiej pokonywać przeszkody, ale wpływa niekorzystnie na zwrotność pojazdu,
  • hamulce – znacznie ułatwiają poruszanie się po mieście czy nierównych terenach, wjeżdżanie pod górkę oraz przesiadanie się,
  • poduszka – dobry element dla każdego, kto jest unieruchomiony na dłużej. Skutecznie chronią przed odleżynami. Mogą być wypełnione powietrzem, żelem lub gąbką.

Skorzystaj z naszej oferty!

Wypożyczalnia wózków inwalidzkich to doskonałe rozwiązanie, gdy potrzebujesz tego pojazdu tylko na czas rehabilitacji. Jak wcześniej wspomniano, znajdziesz u nas modele tradycyjne i dziecięce. Dzięki temu z łatwością wybierzesz taki, który pomoże przejść Tobie lub Twoim bliskim przez proces rekonwalescencji. Zapraszamy!