Łóżka rehabilitacyjne to sprzęt medyczny ułatwiający opiekę nad pacjentami wymagającymi tymczasowej lub długotrwałej rehabilitacji po urazie czy operacji, a także w wyniku choroby. Dobrze dobrane łóżko rehabilitacyjne poprawia jakość życia pacjenta, ponieważ umożliwia nie tylko łatwiejsze siadanie, wstawanie i zmianę pozycji, ale również codzienną opiekę nad chorym i rehabilitację. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup lub wynajem sprzętu, warto dowiedzieć się, jakie są jego rodzaje.

ŁÓŻKO REHABILITACYJNE BURMEIER DALI II ECONOMIC

Łóżka rehabilitacyjne – rodzaje

W sklepach medycznych i wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego można spotkać wiele rodzajów łóżek rehabilitacyjnych elektrycznych zwanych też szpitalnymi lub ortopedycznymi, a ich funkcjonalność warto dostosować do potrzeb chorego oraz opiekuna. W zależności od okresu rehabilitacji lub choroby można wybierać pomiędzy propozycjami drewnianymi, które prezentują się znacznie przytulniej w przestrzeni domowej albo między łóżkami metalowymi, które są z kolei bardziej surowe i szpitalne. Bez względu na wybór dostępne łóżka rehabilitacyjne umożliwiają regulację elektryczną w wielu zakresach, dzięki czemu mogą jak najlepiej spełniać swoją funkcję.

Łóżka rehabilitacyjne nowe oraz używane stwarzają przed pacjentem i opiekunem szansę na łatwiejsze ćwiczenia i rehabilitacje, a także wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych. Na rynku dostępne są łóżka rehabilitacyjne elektryczne 2, 3 lub 4 – funkcyjne. Najczęściej wybierane są łóżka rehabilitacyjne elektryczne na pilota 3 funkcyjne, które są znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż łóżka rehabilitacyjne elektryczne 2 funkcyjne. Elektryczne łóżko rehabilitacyjne 3 i 4 funkcyjne pomaga uniknąć dźwigania pacjenta, które zarówno opiekun, jak i sam chory może obsługiwać za pomocą specjalnych przycisków lub pilota. Rozwiązanie to umożliwia w łatwy sposób zmianę wysokości posłania i ułożenia poszczególnych segmentów, a także unoszenie i opuszczanie zagłówka czy leża na nogi.

Podczas wyboru właściwego łóżka rehabilitacyjnego, warto również zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego materaca. Na łóżku rehabilitacyjnym należy położyć w pierwszej kolejności materac piankowy bez sprężyn. Materace piankowe dzielimy na gładkie, gofrowane i jeżowe. Grubość materaca do łóżka rehabilitacyjnego dobieramy do wagi pacjenta. W przypadku chorych unieruchomionych dobrym rozwiązaniem będzie materac przeciwodleżynowy, który układa się bezpośrednio na materacach piankowych o większej gęstości. Materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe dzielimy na bąbelkowe i rurowe. Wybór materaca przeciwodleżynowego zależy od wagi oraz stanu zdrowia pacjenta.

W opiece nad osobą chorą, leżącą na łóżku rehabilitacyjnym istotną rolę odgrywa higiena pacjenta. Niestety bardzo często dochodzi do zalania materacy. W związku z tym zalecane jest zabezpieczenie materacy prześcieradłem nieprzemakalnym. Ponadto należy zastosować dodatkowy podkład nieprzemakalny w miejscu najbardziej narażonym na zalanie. Najczęściej wybierane zarówno ze względów ekonomicznych jak i środowiskowych są prześcieradła oraz podkłady wielokrotnego użytku, które można prać w pralce.

ŁÓŻKO REHABILITACYJNE ELBUR PB 326

Łóżka rehabilitacyjne w IMED

Jeśli łóżko ortopedyczne – szpitalne – rehabilitacyjne elektryczne jest potrzebne jedynie na określony czas rekonwalescencji chorego, nie trzeba go od razu kupować. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego IMED umożliwia wyposażenie się w łóżka rehabilitacyjne elektryczne 3 lub 4 funkcyjne z prawidłowo dobranym materacem w przystępnej dla pacjenta cenie oraz na konkretny czas, który ze względu na stan zdrowia pacjenta można odpowiednio przedłużyć. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w czasie rehabilitacji chorego oraz opieki, ponieważ znacznie ułatwia czynności pielęgnacyjne, a także spożywanie posiłków. Unosząc zagłówek w łóżku rehabilitacyjnym do pozycji siedzącej i podstawiając stolik przyłóżkowy umożliwiamy pacjentowi spożycie posiłku bądź opiekunowi nakarmienie chorego. Nasza firma zajmuje się zarówno wypożyczaniem sprzętu medycznego, jak i jego skupem i sprzedażą nowych i używanych łóżek ortopedycznych oraz serwisem sprzętu rehabilitacyjnego. Każdy pacjent może więc liczyć na pomoc dostosowaną do jego potrzeb.

LUNA UL 2 ŁÓŻKO REHABILITACYJNO PIELĘGNACYJNE OPUSZCZAJĄCE SIĘ DO POZIOMU PODŁOGI

Skup łóżek rehabilitacyjnych

Jeśli zdecydowałeś się na zakup własnego łóżka rehabilitacyjnego, a po pewnym czasie okazało się, że nie będzie ono już potrzebne, to nasza wypożyczalnia chętnie je odkupi. Skup łóżek rehabilitacyjnych w dobrym stanie umożliwia nam poszerzanie naszej oferty. Nie trzeba obawiać się o higienę, ponieważ każdy przedmiot jest starannie dezynfekowany i trafia do nowych pacjentów w zadbanym i nienagannym stanie.

STOLIK PRZYŁÓŻKOWY WYPOŻYCZENIE

Łóżka rehabilitacyjne używane

Używane łóżka ortopedyczne to świetna propozycja dla osób, które myślą o zakupie własnego sprzętu, jednak mają na ten cel ograniczone środki finansowe. Rozwiązanie to umożliwia korzystanie ze specjalistycznego sprzętu w znacznie niższej cenie, co zwiększa dostępność łóżek rehabilitacyjnych dla wielu chorych, wymagających opieki oraz rehabilitacji. Sklep Ortopedyczny IMED udziela rocznej gwarancji na używane łóżka medyczne.

Łóżka rehabilitacyjne nowe

Sklep Ortopedyczny IMED w swojej ofercie posiada na sprzedaż łóżka rehabilitacyjne nowe. Rozwiązanie to sprawdzi się u osób, które cenią sobie możliwość korzystania ze sprzętu prosto od producenta.

DOMIFLEX- ŁÓŻKO REHABILITACYJNE ELEKTRYCZNE KOLOR BUK

Łóżko rehabilitacyjne – czy przysługuje refundacja?

Osoby, które chciałyby zakupić łóżko rehabilitacyjne na refundację z NFZ, mogą niestety przeżyć spory zawód, ponieważ zgodnie z obecnymi wytycznymi taka możliwość niestety nie istnieje. Po pomoc warto jednak zwrócić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) lub do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS), które wspierają osoby o ograniczonej zdolności finansowej. Dzięki tym instytucjom można liczyć na dofinansowanie nawet 80% wartości łóżka rehabilitacyjnego w ramach likwidacji barier technicznych dla pacjentów.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami! Chętnie podpowiemy, w jaki sposób najlepiej zorganizować łóżko dla pacjenta.