Niekiedy to konieczność, czasem nagły przypadek losowy – potrzeba inwestycji w łóżko medyczne może przydarzyć się każdemu. Kupno lub wynajem łóżka rehabilitacyjnego, szpitalnego i medycznego dla siebie lub bliskich to wbrew pozorom, nie taki łatwy wybór. Dużym czynnikiem wpływającym na decyzję, jest cena łóżka medycznego. Czy lepiej więc kupić je, czy wynająć? Ile kosztuje nabycie łóżka medycznego na własność? A ile zapłacić trzeba za wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego, szpitalnego lub ortopedycznego? Sprawdź najważniejsze odpowiedzi na pytania związane z kupnem i wynajmem specjalistycznych łóżek medycznych!

Łóżko rehabilitacyjne – cena nowego a używanego

Po wypadku, udarze czy przy niepełnosprawności łóżka rehabilitacyjne to najlepszy wybór dla osób, które w bezpieczny sposób dążą do poprawy swojej sprawności. Inwestycja w dobre łóżko rehabilitacyjne to nie tylko konieczność, ale też szansa na lepszą przyszłość dla chorego. Taki sprzęt ułatwia również opiekę nad chorymi. Zapewnia też komfort i wygodę każdego dnia.

Niestety cena nowego łóżka rehabilitacyjnego wśród najtańszych modeli to koszt od około 2,5 tysiąca złotych. Bardziej zaawansowany sprzęt to wydatek rzędu 3,5 – 6 tysięcy złotych i więcej. Wynajem oczywiście jest znacznie tańszy. Miesięczny koszt wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego zaczyna się od kwoty 70 złotych za miesiąc. Bardziej zaawansowane modele to wydatek około 150 złotych za miesiąc wynajmu.

Łóżko szpitalne – cena używanego a nowego sprzętu

Nowoczesne łóżka szpitalne to sprzęt, który wykorzystuje się zarówno przy typowej hospitalizacji medycznej, jak i w przypadku osób, które wymagają intensywnej opieki. Łóżko szpitalne do użytku domowego zwykle konieczne jest przy osobach bardzo chorych, często też starszych. Kupić czy wynająć? To pytanie zadaje sobie wiele osób, poszukujących najlepszych rozwiązań dla swoich bliskich. Bez wątpienia koszt wynajmu będzie tutaj bardziej opłacalny, gdy zależy komuś na bardziej zaawansowanym sprzęcie. Miesięczny koszt wypożyczenia łóżka szpitalnego to kilkadziesiąt złotych. Podstawowe łóżko szpitalne używane na wyłączność kosztuje minimum tysiąc złotych.

sala szpitalna

Łóżko ortopedyczne – cena wypożyczenia a kupna

Konieczność rehabilitacji pod względem ortopedycznym to wbrew pozorom bardzo częsty przypadek. Poszukującym specjalistycznego łóżka medycznego dla siebie lub bliskich, zwłaszcza w przypadkach potrzeby zaawansowanej terapii ortopedycznej, trzeba wziąć pod uwagę wielofunkcyjne łóżko ortopedyczne. Niestety, cena kupna to nawet kilka tysięcy złotych. Wynajem z kolei zaczyna się od kilkudziesięciu złotych za miesiąc użytkowania.

Od czego zależy cena wypożyczenia łóżek medycznych

Ile faktycznie kosztuje wynajem łóżka medycznego? Na ostateczną cenę wpływają przede wszystkim cechy konkretnego modelu i jego dodatkowe funkcjonalności. Zwykle bardziej opłacalną opcją jest wypożyczenie łóżka na miesiąc niż na tydzień. Dodatkowym kosztem może być też transport oraz wybór materaca piankowego czy przeciwodleżynowego do zakupu lub wynajmu.

Czy wypożyczanie łóżek medycznych się opłaca?

Bez wątpienia w większości przypadków, to właśnie wypożyczenie łóżka medycznego będzie najbardziej opłacalną możliwością. Szczególnie wypożyczenie łóżka medycznego sprawdzi się, gdy jest ono potrzebne na określony odcinek czasu. Kilkumiesięczna rehabilitacja, gdzie chory każdego dnia wraca do zdrowia, nie wymaga posiadania łóżka medycznego na własność. Przeciwnie koszt kilkumiesięcznej terapii wyniesie zaledwie kilkaset złotych. Wynajem łóżka medycznego jest także dobrym wyborem, gdy potrzebujesz bardzo zaawansowanego sprzętu, którego cena zakupu jest bardzo wysoka. Jeśli więc poszukujesz specjalistycznego sprzętu medycznego w postaci łóżka, nie wahaj się i weź pod uwagę wynajem. Prawdopodobnie będzie to dla Ciebie najbardziej opłacalne rozwiązanie!