Produkty: Balkoniki i chodziki rehabilitacyjne

Wyświetlone 1-3 z 3.

Balkoniki i chodziki rehabilitacyjne

Wypożyczalnia balkoników i chodzików IMED, a także innego sprzętu rehabilitacyjnego, przychodzi z pomocą dla wszystkich tych, którzy wymagają wsparcia w postaci dobrej jakości, sprawdzonego sprzętu medycznego. Zdajemy sobie sprawę, ile trudu kosztuje osobę chorą codzienne przemieszczanie się lub nauka chodzenia na nowo, dlatego niesiemy swoim Klientom specjalistyczną pomoc.

Balkoniki rehabilitacyjne – w jaki sposób pomagają osobom z niepełnosprawnościami

Balkonik lub chodzik rehabilitacyjny jest pomocnym sprzętem przy wstawaniu i chodzeniu dla osób, które wymagają ciągłej asekuracji przy pionizacji ciała. Dodatkowo stanowią stabilną podporę przy przemieszczaniu się chorego. Sprawdzą się zarówno u pacjentów po udarach lub operacjach ortopedycznych i neurologicznych, jak i po ciężkich urazach. Cechą wspólną wszystkich balkoników jest wykonanie z lekkich, solidnych stopów aluminium, dzięki czemu stanowią mało kłopotliwą i stabilną podporę.

Rodzaje balkoników rehabilitacyjnych

W zależności od potrzeb oraz wymagań osoby chorej nasza wypożyczalnia ma do zaproponowania różne rodzaje balkoników i chodzików rehabilitacyjnych. Chętnie pomożemy Ci w wyborze właściwego sprzętu od balkoników kroczących, po stałe.

Standardowy balkonik rehabilitacyjny

Balkonik pomocniczo-rehabilitacyjny to sprawdzony wybór dla chorych, którzy dopiero wstają z łóżka i rozpoczynają naukę chodzenia na nowo po przebytym udarze lub chorobie. Obecność dwóch kółek ułatwia przesuwanie, jednak daje również poczucie stabilności oraz możliwość oparcia się całym ciężarem ciała.

Chodzik rehabilitacyjny

Czterokołowy chodzik rehabilitacyjny oferowany przez wypożyczalnie IMED wykonany jest z aluminium, dzięki czemu konstrukcja jest lekka, sztywna oraz stabilna. Produkt posiada miękkie siedzisko, które ułatwia odpoczynek w trakcie spaceru. Ze względów bezpieczeństwa chodzik rehabilitacyjny został wyposażony również w hamulec z możliwością blokady. Czterokołowa konstrukcja ułatwia pokonywane nierówności na drodze, a specjalny kosz na zakupy umożliwia przenoszenie dowolnych produktów lub przedmiotów bez konieczności dźwigania.

Balkonik typu Ambona

Balkonik typu Ambona to dobry wybór dla osób wymagających wsparcia w pionizacji ciała oraz samodzielnej nauce chodu. Sprzęt skierowany jest do osób po operacjach kończyn dolnych, obręczy biodrowych, kręgosłupa, czy też w schorzeniach neurologicznych. Podpórka typu Ambona umożliwia komfortowe oraz bezpieczne poruszanie się osobom o znacznie ograniczonej sprawności ruchowej lub posiadającym problemy z utrzymaniem równowagi. Chodzik wyposażony jest w cztery gumowe kółka ułatwiające pokonywanie nierówności na drodze, a także hamulce zwiększające bezpieczeństwo korzystania. Specjalistyczna konstrukcja ramy, uchwyty oraz miękkie podłokietniki dodatkowo zwiększa komfort trudnego poruszania się. 

Skorzystaj z oferty balkoników rehabilitacyjnych wypożyczalni IMED!

Projekt i wykonanie www.pcmagic.pl