Krzesła sanitarne, wózki toaletowe

Niektóre schorzenia i choroby znacząco ograniczają możliwości ruchowe, a co za tym idzie codzienne czynności mogą być utrudnione. W naszej wypożyczalni znajdą Państwo wózki i krzesła toaletowe na wynajem przeznaczone dla osób starszych, niepełnosprawnych lub zmagających się z kontuzjami bądź chorobami, które ograniczają mobilność.

Krzesła toaletowe

Korzystanie z codziennej toalety bez dopasowanych sprzętów może być znaczącym utrudnieniem. W takiej sytuacji, aby zapewnić osobom komfort w czynnościach fizjologicznych, zaprojektowane zostały wózki i krzesła sanitarne. Tego typu urządzenia mają za zadanie ułatwić osobom o ograniczonej mobilności korzystanie z toalety.

Nasza wypożyczalnia dysponuje krzesłami sanitarnymi na wynajem, które mogą być stosowane zarówno w domu, jak i podczas pobytu poza nim. Sprzęt ten może być pomocny w czasie wizyt np. w miejscach, w który toaleta nie jest przystosowana do osób z trudnościami w swobodnym poruszaniu się.

Krzesła sanitarne wyposażone są w wiaderko, które może być zdejmowane z dwóch stron. Urządzenia łazienkowe posiadają ruchome siedzisko, które można podnieść i łatwo wyczyścić cały sprzęt. Po zdjęciu wiaderka sprzęt ten może służyć również jako zwykły mebel.

Do urządzenia zostały przymocowane oparcia oraz podłokietniki, które mają pomóc komfortowo wstawać osobom korzystającym z tego sprzętu łazienkowego. Co więcej, opisywane urządzenia zabezpieczone są nakładkami antypoślizgowymi, które zapewniają większą stabilność.

Nakładki te nadają się również jako asekuracja w czasie kąpieli. Osobę starszą lub z ograniczoną mobilnością można posadzić na takim krześle sanitarnym w czasie prysznica, a nasadki umieszczone na nogach sprzętu będą stabilizowały ruchy wykonywane podczas mycia.

Poszczególne sprzęty toaletowe na wynajem znajdują się w naszej wypożyczalni w Warszawie.

Wózki toaletowe

Tego typu sprzęt może być alternatywą dla krzeseł sanitarnych. Wózki łazienkowe wyposażone są w kółka zapewniające większą mobilność, dodatkowo mają zdejmowane oparcie na nogi oraz podłokietniki. Urządzenia tego typu mogą być pomocne w czasie przewożenie danej osoby z miejsca na miejsce np. z samochodu do domu, ponieważ dzięki zamontowanym kółkom nie pojawia się konieczność szybkiej zmiany wózka łazienkowego na inwalidzki.

Omawiane sprzęty powleczone są nieprzemakalnym, wytrzymałym materiałem, który jest łatwy w czyszczeniu. Wózki łazienkowe posiadają składane elementy, co może pomóc w ich transportowaniu z jednego miejsca pobytu do drugiego.

W przypadku planowanych odwiedzin lub wycieczek można wynająć taki sprzęt łazienkowy w naszej wypożyczalni na określony czas (opłata miesięczna).

Wypożyczalnia - jak wynająć sprzęt sanitarny?

Nasza siedziba znajduje się w Warszawie przy ul. Górczewskiej 228a w lokalu U3. W wypożyczalni wynajmujemy sprzęt sanitarny, który możemy dostarczyć na terenie Warszawy - w celu uzyskania dokładnych informacji prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Produkty pokazane na zdjęciach to tylko przykładowe wózki łazienkowe do wynajęcia. W wypożyczalni posiadamy różnorodne modele dopasowane m.in. do wzrostu i wagi.

Wyświetlone 1-2 z 2.

Projekt i wykonanie www.pcmagic.pl